Az érzelmek nyelve olykor nehezen érthető a felnőtt számára is. De hogyan segítsünk gyerekeinknek, hogy felismerjék és nevükön nevezzék érzelmeiket? Megtaníthatjuk nekik, miképp különböztethetik meg a harag megnyilvánulását a szomorúságétól vagy a félelemétől? Támaszt nyújthatunk számukra az érzések zűrzavarában, mintául szolgálhatunk-e, hogyan kell eligazodni az érzelmi hullámverésben félelem nélkül, úgy, hogy közben mi magunk se váljunk hajótörötté?
A Maria Montessori pedagógiai filozófiáját követő kézikönyv nemcsak kérdéseinkre válaszol, hanem olyan anyagokkal, ötletekkel is szolgál, olyan készségfejlesztő tevékenységekhez ad útmutatót, amelyek segítségével gyermekünk játszva felismeri az alapérzéseket – harag, szomorúság, félelem, öröm, meglepődés, undor, szégyen –, és megtanul velük bánni.
Nyissuk meg hát szívünket-lelkünket, tárjuk fel egymás előtt érzelmeinket!
Könyvünk a Montessori-módszer szellemében segít a felnőtt önazonosságának, tudatosságának fejlesztésében is, ezzel modellül szolgál, követhető példát mutat gyermekének az érzések-érzelmek csodálatos, szövevényes, gyakran megrendítő világának megismerésében.