A könyv anyaga elsősorban a nyelvi rendszer kiépítését, a szókincsbővítést tartalmazza részképesség-fejlesztéssel tarkítva. Sokat foglalkozik szókincsbővítéssel, gyűjtőfogalmak körébe tartozó fogalmakkal, mert a „mai" gyermekek sokszor rácsodálkoznak számunkra közismertnek gondolt tárgyakra, dolgokra. A terápia további részében kezdődik a beszéd tartalmi oldalának a rendezése, a nyelvtani szerkezetek kiépítése, és befejezésként az összefüggő beszéd gyakorlása.
A könyv megírása során cél volt, hogy a szülő aktívan együttműködjön a szakemberrel és rendszeres visszajelzést kapjon gyermeke fejlődéséről.A könyv nem csak nyelvi késő gyermekeknek szól, hanem minden gyermeknek, akik szeretnék felfedezni a körülvevő világot. A Látogatás a beszéd birodalmába könyvet modern képanyaga, felépítése, szemlélete miatt előszeretettel használják Waldorf, Montessori óvodák is. A nyelvi késés (megkésett beszédfejlődés) terápia aktívan igényli a szülői közreműködést, ezért a könyv felépítése lehetővé teszi, hogy a szülők az otthoni játékok, foglalkozások során önállóan használják.
Logopédus, gyógypedagógus, óvodapedagógus, fejlesztő-pedagógus szakemberek a terápiák során tankönyvként alkalmazhatják, figyelembe véve a komplex gyógypedagógiai- pszichológiai szemléletet, mert a terápia célja a beszéd elsajátítása mellett a gyermek személyiségének fejlesztése. Élményekkel teli varázslatos látogatást kívánunk a beszéd birodalmába!